Hoşgeldiniz  

‘Sanata Sarılan Zamanlar’a İsmail Saymaz Konuk Oldu

admin | 17 Nisan 2020 | İstanbul, Kültür & Sanat, Manşet A- A+

Korona virüsüne karşı kültür-sanat dünyasının ünlü isimlerini sanal ortamda vatandaşların evlerine konuk eden Maltepe Belediyesi gazeteci-yazar İsmail Saymaz’ı konuk etti.

Maltepe Belediyesi korona virüsüne karşı kültür-sanat dünyasının ünlü isimlerini sanal ortamda vatandaşların evlerine konuk ediyor.

Gazeteci Barış İnce, “Sanata Sarılan Zamanlar” programının ikincisinde gazeteci-yazar İsmail Saymaz’ı konuk etti. Program, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın instagram hesabından ve YouTube kanalından canlı yayımlandı.

Gazetecilik çalışmalarıyla pek çok ödüle layık görülen Saymaz, Barış İnce’nin gazeteciliğe ve yazdığı kitaplara dair sorularını yanıtladı. Gündemi de değerlendiren İsmail Saymaz, infaz yasasını eleştirirken, korona virüsle ilgili alınan tedbirler ve gazetelerin girdiği ekonomik dar boğaza da dikkat çekti. İhtiyaç dışında evden dışarı çıkmadığını belirten Saymaz, günlerini radyo programı ve kitap hazırlığıyla geçirdiğini anlattı.

Öyküler de yazdığını paylaşan Saymaz, nisan ayında çıkacak “Balkon Sefası” isimli Erzurum-Rize öykülerini kaleme aldığı kitabının virüs nedeniyle basımının ertelendiğini söyledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.