Hoşgeldiniz  

Oboma Erdoğan’la Suriye’yi böyle konuştu

admin | 01 Ağustos 2012 | Dünya, Genel, Manşet, Türkiye A- A+


Başbakan Tayyip Erdoğan’ın; Suriye ordusunun Halep’e tankla saldırdığı gün, telefonda görüştüğü ABD Başkanı Barack Obama’nın elindeki beyzbol sopası tartışma yarattı.
Başbakan Tayyip Erdoğan Suriye ordusunun Halep’e onlarca tankla saldırdığı önceki gün ABD Başkanı Barack Obama’yı telefonla aramıştı. Obama’nın konuşma boyunca elinde tuttuğu beyzbol sopası Washington’da günün tartışması haline geldi.

Başbakan Tayyip Erdoğan Suriye ordusunun Halep’e onlarca tankla saldırdığı önceki gün ABD Başkanı Barack Obama’yı telefonla aramıştı.

Dün Beyaz Saray’ın resmi sitesinde 36 dakika süren görüşmeye ilişkin bir fotoğraf da yayınlandı. Fotoğrafta, Obama elinde beyzbol sopasıyla görülüyor.

Gazeteciler Barack Obama’nın elindeki sopanın neyi temsil ettiğini merak ettiler. Beyaz Saray’ın günlük basın toplantısında sözcü Jay Carney resimle ilgili soru yağmuruna tutuldu.

Bir gazeteci sopanın ahşap mı yoksa alüminyum mu olduğunu sordu. Başka bir gazeteci ise sopanın profesyonel bir oyuncudan mı hatıra olduğunu öğrenmek istedi. Ayrıca Suriye konusundaki bir telefon görüşmesine ait resimdeki sopanın Obama yönetiminin dış politika yaklaşımını sembolize edip etmediği de sorular arasındaydı.

Carney, şimdilik sadece “Obama’nın bir beyzbol fanı (hayranı) ve Chicago White Sox taraftarı olduğunu” söyleyebileceğini belirtti. Bunun dışındaki detaylar için resmi inceleyeceğini de sözlerine ekledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.