Hoşgeldiniz  

Ataşehirli Çocuklar, Ataya Sevgilerini Şiirlerle Anlattı

admin | 09 Kasım 2012 | Ataşehir, Genel, Gündem, Manşet A- A+

Ataşehir Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası kapsamında düzenlenen “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiir okuma yarışmasının finali yapıldı.

Ataşehirli Çocuklar, Ataya Sevgilerini Şiirlerle Anlattı

Ataşehir Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası kapsamında “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiir okuma yarışmasının finali, 09 Kasım Cuma günü saat:12.00’da Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde gerçekleşti. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve başkan yardımcılarının izlediği yarışmanın finalinde, öğrencilerin; öğretmenleri, aileleri ve arkadaşları da salonda yerlerini aldı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yarışmaya katılan tüm öğrencilerin birinci olduğunu belirterek, “Bu salonda Atatürk’e ve Cumhuriyet’e sahip çıkan çocuklarımız var. Onlara yürekten inanıyor ve güveniyorum” dedi. Jüri Başkanı Ataol Behramoğlu ise, ailelerin çocuklarına şiiri sevdirmesi gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, jüri üyelerine yarışmaya katkıda bulundukları için teşekkür plaketi verdi.

Yarışmanın elemeleri sonucunda finale katılmayı hak kazanan 26 finalist, ilk üçe girebilmek için ellerinden gelen bütün çabayı ortaya koydu. Yarışma sonucunda, birinciliği Özel Ataşehir Doğa Koleji İlköğretim Okulu’nda Öyküm Ada Tuzak, ikinciliği Ataşehir Piri Reis İlköğretim Okulu’nda Sinem Polat, üçüncülüğü de Özel Ataşehir Adıgüzel İlköğretim Okulu’ndan Duru Okay kazandı. Mansiyon ödülünü ise Yeni Çamlıca Lemanana İlköğretim Okulu’ndan Zeynep Su Çakır kazandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.