Hoşgeldiniz  

ATAŞEHİR BUGÜN BÜYÜKŞEHİR’E YÜRÜYOR

admin | 14 Eylül 2012 | Ataşehir, Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Özel Haber, Son Dakika, Türkiye A- A+

 Ataşehir Belediye Başkan Battal İlgezdi ve Ataşehirliler; İBB’nin, Ataşehir’in 1/5000’lik imar planlarını onaylamamasını, bugün Saraçhane Parkı’nda protesto ediyor.

ATAŞEHİR BUGÜN BÜYÜKŞEHİR’E YÜRÜYOR

Recep Kenan/Ataşehir

29 Mart 2009 yerel seçimlerinin üzerinden 42 ay geçmesine rağmen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ataşehir’in 1/5000’lik imar planlarını onaylamaması 14 Eylül Cuma günü saat 12.45’de Saraçhane Parkı’nda Ataşehir Belediye Başkan Battal İlgezdi ve Ataşehirliler tarafından protesto ediliyor.

İstanbul’da 29 Mart 2009 yerel seçimleri öncesinde 9 yeni ilçe kuruldu. Yeni kurulan 9 ilçeden 8’inin nazım imar planları hazırlanıp onaylanarak yürürlüğe girdi. Sadece bu yeni kurulan 9 ilçeden biri olan Ataşehir’in İmar planı yapılmadı.

Bu kapsamda daha önceden talpleri olduğunu hatırlatan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bütün ısrarlarına rağmen Ataşehir’in 1/5000’lik imar planlarının hazırlanıp onaylanmadığını, görevleri olmamasına rağmen plan için bir çalışma yapıp İBB’ye gönderildiğini hala bu konuda hiç bir gelişme kaydedilmediğini belirtti.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi sözlerine şöyle devam etti; İstanbul’da yeni kurulan tüm ilçe belediyelerinin 1/5000’lik planlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce onaylandığını hatırlatarak, “Ne yazık ki tüm iyi niyetli yaklaşımlarımıza rağmen 3 yıldır herhangi bir açıklama bile yapmadan ilçemizin imar planları onaylanmıyor. Bu nedenle Ataşehirlilerin sesini duyurmak için 17 mahalle muhtarımız ve binlerce Ataşehirli ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne gideceğiz” dedi.

Ataşehir’e hizmet götürülmesi ve yatırım yapılmasının engellendiğini, bunun yerel seçimler için alınmış siyasi bir karar olduğunu vurgulayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi: “Vatandaşların sağlıklı, çağdaş, güven içinde yaşama hakkı siyasi çıkarlara alet ediliyor. Ben nasıl mazbatamı aldığım gün parti rozetimi çıkardıysam, Büyükşehir Belediye Başkanı da meclis üyeleri de parti rozetlerini yok saymalı. Siyasi kimliği ne olursa olsun hiçbir vatandaşımın siyasi tavırlar nedeniyle mağdur olmasına izin vermem. Bu konu da en büyük desteği ve gücü de, Ataşehir’i oluşturan 17 mahallenin muhtarı ile Ataşehir’de yaşayanlardan alıyorum. Ataşehir’in yeniden yapılanması için en önemli adım olan imar planlarını sumen altında bekleten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve meclis üyelerine vatandaşlarımla birlikte sesimizi duyurmak için belediye önüne gideceğiz.”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,bugün Saat 12.45’te Saraçhane Parkı’nda Ataşehirlilerle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni proteste ederek basın açıklaması yapacağını belirtti. Başkan İlgezdi, vatandaşların bu haklı isteklerini kamuoyu ile paylaşacakları açıklamasına, siyasi parti ayrımı yapmadan Ataşehir’de yaşayan herkesi davet ettiğini de söyledi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.